Blog

Ač je to zvláštní, tak ano, rodina se stala pastí, špatným vzorem i modelem, ze kterého vychází dítě jako dospělý člověk s jasně definovanými zdravotními komplikacemi, zkráceným věkem dožití a se sníženou vidinou kvalitního života. A viník je znám, jsou to bohužel jeho nejbližší.

Vánoční čas je obdobím, na které se snad každý těší. Neodmyslitelnou součástí je i spousta chutných pokrmů a pamlsků. Mnoho z nás ale kouká, jak bychom přečkali tyto svátky, bez dopadu na naši váhu a tím i zdraví. Je to opravdu tak složité? Stojí za to upravovat receptury, aby bylo jídlo zdravější?

V termínu od 1. do 5. 11. 2021 se Česká republika letos poprvé připojuje k celosvětové kampani "Malnutrition Awareness Week" - Týden rizik malnutrice. Vyvrcholením kampaně bude Nutriční den 2021, který je letos stanoven na 4. 11. 2021 a je zaměřen na nutriční péči u klientů v sociálních i zdravotnických službách.

Revmatoidní artritida (dále jen "RA"), lidově nazýváno revma, je zánětlivé onemocnění, kterým trpí až jedna třetina populace.